Displaying episodes 1 - 6 of 6 in total

Budowanie globalnego startupu HR - Staszek Kolarzowski - co-founder i CRO w Pilot

Staszek Kolarzowski to co-founder i CRO w Pilot — platformie, która ułatwia zdalnym firmom ze Stanów Zjednoczonych we wszystkim co związane z zatrudnianiem i płaceniem ich pracownikom w innych krajach. W 2017 Pilot przeszedł przez Y Combinator — prawdopodobnie najlepszy akcelerator na świecie, który zainwestował w takie firmy jak Stripe, Dropbox czy Airbnb. Staszek jest wielkim fanem pracy zdalnej i pracuje w ten sposób od 2009 roku. Pierwotnie programista, aktualnie zafascynowany sprzedażą i marketingiem. Rozmawiamy o budowaniu i skalowaniu Pilot, pracy zdalnej, trendach w zatrudnianiu. Subskrybuj mój newsletter na https://pucek.com

NFT - moda, czy rewolucja cyfrowej wartości? Mateusz Waligórski (Displate)

Mateusz Waligórski z Displate - rozmawiamy o NFT - czym są, jaką wartość wnoszą, jak dzisiaj wygląda rynek NFT i co kryje się za jednym z najważniejszych trendów web3.

MotionVFX - od pierwszego Search Fund w Polsce do jednego z najważniejszych narzędzi twórców video

MotionVFX - Andrzej Basiukiewicz i Wojciech Korpal. Rozmawiamy o tworzeniu pierwszego w Polsce Search Fund, ich drodze do MotionVFX oraz budowaniu firmy. MotionVFX od ponad 10 lat tworzy produkty premium dla edytorów video pracujących m.in. na Apple Final Cut Pro oraz DaVinci Resolve. Produktów MotionVFX używają tysiące edytorów video na całym świecie - od freelancerów, najpopularniejszych YouTuberów (np. MKBHD) przez stacje telewizyjne (BBC, NBC, ABC, TVN i wiele wiele innych), aż po filmy pełnometrażowe w Hollywood. Wojciech i Andrzej dołączyli do MotionVFX po kilku latach szukania inwestycji w ramach pierwszego w Polsce search fund'u Nextline.

Budowanie mostu pomiędzy światem web2 i web3 - Ramp Network, Szymon Sypniewicz (co-founder)

Szymon Sypniewicz jest co-founderem Ramp Network, nazywanego PayPalem dla crypto. Inwestorami w Ramp są czołowe fundusze VC i aniołowie biznesu świata crypto. Ramp tworzy zdecentralizowaną infrastrukturę, która jest mostem pomiędzy światem web2 i web3. Co to oznacza w praktyce? Zapraszam do rozmowy.

Pucek Ventures Sp. z o.o.